Лілія ГИРЕНКО: Жінка може все


Лілія ГИРЕНКО, начальниця управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради, голова ГО “ЖІНКИ плюс:
Сучасна жінка – це сильна, цілеспрямована, всебічно розвинута особистість, яка розуміє чітку межу між особистим та професійним, вміє чітко формулювати свої думки та йти до наміченої цілі, будувати успішну кар’єру та саморозвиватися й при цьому залишатися незмінно чарівною, жіночною.
Давайте поглянемо навколо. Більша частина українських жінок упевнено почувають себе за кермом автівок, не терплять насилля, займаються тим, що їм подобається, уважно стежать за своїм здоров’ям, відчувають себе максимально вільними й молодими. Це світова тенденція, яка означає, що у світі швидкими темпами встановлюється гендерний паритет. Жінки отримують такі самі права й можливості, як і чоловіки, і це свідчить про зрілість нашого суспільства. Разом із тим, на жаль, у нашому суспільстві ще непоодинокі випадки приниження осіб протилежної статі. Більше того, проведені нами соціальні опитування свідчать, що багато хто не замислюється про гендерну рівність, навіть не знає, що це.
Питання ґендерної рівності, серед іншого, відносяться до повноважень управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради, і ми активно працюємо у цьому напрямку. Разом із тим, ми усвідомлюємо, що не можна чекати підтримки тільки від держави. Тут надзвичайно важлива громадянська позиція кожної людини.
Аби наша діяльність була більш активною, насиченою та результативною, ми об’єдналися в громадську організацію «ЖІНКИ плюс». До складу організації увійшли представниці освіти й науки, охорони здоров’я та спорту, політики й підприємництва у віці 25 +. Наша мета – підтримати жінок, які прагнуть розвитку, допомогти їм стати сильнішими, відкритішими, повірити в себе.
Ми організували й провели низку ґендерних форумів під загальною назвою «Рівні права – великі можливості». Завдання цих заходів – залучити якомога більше людей до діяльності зі встановлення гендерної рівності у всіх сферах нашого життя, обговорити актуальні питання розвитку людських відносин та забезпечення рівних прав чоловіків та жінок.
Спільно з нашими членкинями з Дніпропетровського університету внутрішніх справ ми провели ґендерний аналіз низки регіональних програм, за результатами якого ці документи були приведені у відповідність до європейських стандартів гендерної рівності.
У співпраці з Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України ми розробили Ґендерний портрет області, який розкриває реальну ґендерну картину на Дніпропетровщині – демографічну ситуацію, представництво жінок у політиці, у громадсько-політичному житті, в охороні здоров’я та освіті, стан зайнятості наших землячок та дотримання їх прав. Ця масштабна наукова праця дозволяє нашій громадській організації визначати пріоритети діяльності, відповідно до чого організовувати заходи.
ЖІНКИ плюс – це організація, відкрита для всіх вікових і статевих груп. Серед наших членів та членкінь чимало молодих людей. І хоча часто можна почути, що сучасна молодь не бере участі в громадському житті, я твердо переконана, що молоді важливо відчувати, що їх сприймають всерйоз, в них вірять, до них прислухаються. Дуже коротко мовою цифр: нині в органах місцевого самоврядування області працює 86,5% жінок, 32% молодого віку. У складі депутатів обласної ради 24 жінки (20%), і лише 2 з них є представницями молоді.
Я – за те, щоб якомога більше прав і можливостей давати молодим. Молода жінка, яка повірила в себе, вже ніколи не дозволить в чомусь обмежувати її права. Таким чином ми намагаємося виховувати в молоді повагу до себе і до протилежної статі – таке собі гендерне виховання.
За молодими – майбутнє. Їх креативність та новаторство дозволяють нам продукувати нові цікаві перспективні ідеї. До речі, найяскравіші проєкти нашої громадської організації запропоновані саме молодими членкинями.
Ми провели конкурс відеороликів «Гендерна рівність», до якого долучилися студенти з різних міст України. Усі відзняті сюжети свідчать про небайдужість молодих людей до гендерної проблематики та про важливість нашої діяльності.
Нині громадська організація «ЖІНКИ плюс» діє за трьома основними напрямами: «Ґендер та лідерство», «Здоровий спосіб життя» та «Культурна спадщина».
Серед наших справ:
– семінари-тренінги з жіночого лідерства та ґендерної тематики, в ході яких навчаємо жінок поважати себе як особистість;
– майстер-класи з петриківського розпису для дітей із соціально незахищених верств населення;
– соціальні тренінги для молоді щодо популяризації здорового способу життя;
– тренінги для жінок різного віку щодо їх фізичного та психологічного здоров’я;
– спортивно-розважальні заходи для сімей, дітей та молоді;
– арт-терапія для дітей з особливими потребами та матерів загиблих воїнів;
– творчі конкурси для дітей та жінок і багато чого іншого.
За кожним з цих заходів – велика робота. Для нас дуже важливо – відчувати, що ми робимо дійсно потрібну справу. Ваші відгуки і ваші високі оцінки є свідченням цього. Дякуємо вам, дорогі землячки за підтримку та очікування наших нових кроків.
Попереду у нас чимало нових цікавих ідей, проєктів та програм. Ми знаходимося в постійному русі, шукаємо нові підходи, реалізуємо нові ініціативи.
Вірте в себе! Змінюйтеся, розвивайтеся, самовдосконалюйтеся! А ми допоможемо вам в цьому!
Ми відкриті для Ваших ідей! Приємного читання! І до нових зустрічей!