Збереження культурних цінностей України. Діалог громад.

Захист культурних цінностей України. Діалог громад.

05 квітня 2022 року відбулась онлайн зустріч щодо збереження нематеріальної культурної спадщини в надзвичайних ситуаціях для представників обласних центрів народної творчості, носіїв-практиків, інших зацікавлених організацій.

Організаторами заходу виступили: Український центр культурних досліджень, Центр розвитку «Демократія через культуру» за участі Одеського обласного центру української культури та Учбово-методичного центру культури Буковини.

Обговорили поточну ситуацію у сфері нематеріальної культурної спадщини, практику роботи носіїв елементів та фахівців, що опікуються питанням збереження і охорони НКС, наявні практичні рішення, які приймалися представниками громад різних регіонів України.

Серед учасників: представники регіональних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, закладів, установ та організацій, які опікуються питаннями нематеріальної культурної спадщини з різних куточків України (Дніпропетровська, Рівненська, Полтавська, Херсонська, Київська, Луцька, Черкаська, Луганська, Вінницька, Львівська, Тернопільська, Донецька, Хмельницька, Сумська та Харківська області).

Наразі дуже важливо об’єднати зусилля та віднайти практичні рішення для охорони і збереження нематеріальної культурної спадщини України.