Знайомство з нематеріальною культурною спадщиною Кракова

Провели цікаву zoom-конференцію з колегами з Кракова, за що окремі слова вдячності Анджею Шока, директору Краківського музейного центру інтерпретації нематеріальної спадщини Кракова.

Під час зуму представники ГО «ЖІНКИ плюс», Петриківської громади, Лабораторії фольклору та етнографії Дніпропетровської академії музики імені Глінки і Дніпропетровського обласного союзу поляків познайомилися з носіями елементів нематеріальної спадщини Кракова: мереживницями, вертепниками та кроквою.

Нашим представникам теж було чим поділитися:
Лілія Гиренко – розповіла про роботу ГО «ЖІНКИ плюс»
Наталія Коваленко – про досягнення у збереженні і популяризації Петриківського розпису
Ольга Гусіна – про заходи з охорони козацьких пісень Дніпропетровщини.

Культура єднає, хоча і є такою різнобарвною. Раді, що і в ці складні часи онлайн розмова відбулася без ускладнень, виявилася відкритою, відвертою і душевною.
Вже є плани співпраці.

P.S. На Дніпропетровщині є 2 елементи НКС, що включені Міжурядовим комітетом з охорони нематеріальної культурної спадщини до списків ЮНЕСКО.
У грудні 2013 року до Репрезентативного списку ЮНЕСКО включено Петриківський розпис, який бере початок у селі Петриківка, що засноване Петром Калнишевським понад 230 років потому.
Другий елемент НКС – козацькі пісні Дніпропетровщини, який 30 листопада 2016 року включено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.
Члени громадської організації «ЖІНКИ плюс» безпосередньо брали участь у підготовці номінаційних дос’є цих елементів та звітів до ЮНЕСКО про заходи з їх охорони.
Ми плідно співпрацюємо як із громадами області, так і з носіями елементів.