Топ-5 книжок, щоб відчути подих весни

Топ-5 книжок, щоб відчути подих весни.

Із приходом весни ми відчуваємо потребу в сонячному промінні, легкому подиху вітру та новій надихаючій книзі.
Представляємо вашій увазі нашу підбірку.

1. Квітневе чаклунство, Рей Бредбері
Це дуже проста, коротка і зрозуміла історія. Про те, що буває, коли навесні душа вимагає нових приємних вражень і почуттів. І про те, наскільки прекрасним і чарівним буває нерозділене кохання із його особливим млосним післясмаком. Ця оповідь – майже невагома. Але у ній дуже багато весни, емоцій та приводів позгадувати і поспілкуватися із самим собою.

2. Притулок мрій, Еріх Марія Ремарк
Притулок Мрій – гостинний будинок художника в провінційному німецькому містечку. Його мешканці – молоді люди, чиї душі прекрасні і відкриті, помисли чисті, а серця сповнені надій. Вперше полюбивши, вони переживуть розставання і зраду, знову повернуться до коханих, а старий художник, залишаючи цей світ, заповідає їм свою любов до життя і мистецтва. Всі вони так далекі від реального життя в розореній і приниженою Німеччини 1920-х років … Цей перший роман 22-річного тоді автора, що є невдовзі знаменитим, був висміяний критиками за наївність і сентиментальність, і Ремарк поклявся ніколи більше не братися за перо. Остаточний результат добре відомий.

3. Весна в Фіальті, Володимир Набоков.
Тонка розповідь про кохання і загадках долі. Розповіді збірника «Весна в Фіальте» – блискучий зразок щодо «пізнього» періоду творчості Набокова, періоду, зазначеного цікавими стилістичними особливостями. Тут набоковская проза знову – вперше за десятиліття – вступає в свою реалістичну фазу – проте в формі вже глибоко зрілої, мудрої, філософічноі.

4. Лавандова кімната, Ніна Георге
Уявіть собі маленький магазин на воді, господар якого вірить, що книги здатні вилікувати будь-які хвороби. Як середньовічний аптекар, він підбирає той чи інший твір для своїх «пацієнтів» – нещасних і загубилися покупців. На його думку, книги лікують від печалей, негативних емоцій, розчарування і нещасну любов. На жаль, вони не вилікували самого власника магазину, який вже як 20 років не може оговтатися від страшної втрати. Але нова весна і нові обставини вдихнули життя в нього, і він знімає якір, щоб відправитися в Прованс, на зустріч новим почуттям і пригод.

5. Холодна весна у Провансі, Діна Рубіна
Збірник включає кілька нарисів про різні міста, де довелося побувати Діні Рубіної. Кожне місце має свою унікальну атмосферу, чудово передану письменницею. Тут немає якогось послідовного сюжету, але це не заважає читати книгу з величезним інтересом. Як завжди, у Діни Рубіної описи яскраві і колоритні, манера висловлювати думки експресивна, порівняння несподівані, а спостереження оригінальні. Автора відрізняє тонка увага до деталей, пейзажів, людей і іноземних мов.