7 книжок для зустрічі осені

Чомусь саме восени пробуджується бажання усамітнитися в тихому місці з правильною книгою та чашкою смачного какао. Саме для таких моментів ми підібрали топ-7 цікавих книжок для зустрічі осені.


Осінь. Алі Сміт.
Роман «Осінь» нагадує картину, складену з шматочків опалого листя. Тут знайшлося місце мистецтву і політиці, самотності і дивовижної любові двох людей, яких розділяє без малого 70 років.
Перша частина сезонної серії заслужила звання кращої книги року за версією The New York Times, The Guardian і The Washington Post. Вона ідеально підійде кожному, хто готовий поміркувати про нелінійність часу, повільно занурюючись в густий осінній туман.


Шоколад. Джоан Гарріс
У маленькому французькому містечку — карнавал. І саме в цей час у ньому з’являються дві дивні особи — доросла й дитина. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоб подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш — цукерню. Місцевий священик обурений і ставить парафіян перед вибором — церква або шоколад. Якби ж цукерки й шоколадки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді у цьому містечку не сталося б стільки драматичних подій…


Не відпускай мене. Кадзуо Ісігуро
Тонкий і споглядальний роман-притча заворожує і одночасно стає для читачів непростим випробуванням. Звичні теми любові, дружби і пам’яті у Ісігуро наповнені болем, очищає душу, але тягне і виснажлює.


Казки старого Вільнюса. Макс Фрай
Що може бути більш магічним і атмосферним, ніж стара Європа восени? Викладені камінням бруківки, вузькі вулички, численні кафе з ароматною кавою, дворики, де тихо падає листя. Доводить цю аксіому і відомий казкар Макс Фрай, в книгах якого досить магічного реалізму і чарівництва.


Кульбабове вино. Рей Бредбері
Ця ностальгічна книга особняком стоїть в творчості письменника. Це розповідь про події літа 1928 року в тихому містечку Грінтауні, побачених очима дванадцятирічного Дугласа Сполдинга. Квіткове вино, яке готує дід хлопчика, зберігає кожен день літа, повного чудес: тут знайшлося місце і машині щастя, і міцній дружбі, і таємничим явищам. Але є у літніх днів і темна сторона …


Осінній привид. Монс Каллентофт
В особливо похмурий осінній день, коли дощ ллє з самого ранку, пориньте у чарівність похмурої історії, де є місце привидам, старим особнякам, осінній мерзлякуватості і, природньо, блискучому розслідуванню.


Хлопчик в смугастій піжамі. Джон Бойн.
Це книга про головну трагедії 20-го століття, заломлена через призму чистоти і невинності. Оповідання ведеться від імені дев’ятирічноі дитини, чий дитячий погляд на те, що відбувається посилює трагізм. Незважаючи на легкий склад автора, твір і після прочитання емоційно не відпускає.