Мистецтво може лікувати


Хочу поговорити з вами про ліки від стресів і депресій. Але не про пігулки чи мікстури. Я пропоную вам арттерапію. Цей метод допомагає при будь-яких психологічних складнощах, підвищеній тривожності, депресіях.
Я бачила, як змінювалися обличчя матерів загиблих героїв АТО після того, як вони виплескували свої почуття на папір… Арттерапія працює. Це я точно знаю!

Перша і головна заповідь арттерапії – назавжди забути сором’язливість, забути, що ви не художник. Перед нами стоїть завдання виплеснути, вималювати весь накопичений стрес, щоб поліпшити стан свого здоров’я.

Вам не потрібні лінійка, циркуль чи інше приладдя. Вам потрібні будь-які фарби, фломастер чи звичайний олівець. Не шукайте й ідеальний колір. Не вагайтеся і не намагайтеся створити ідеальний малюнок. Хай це буде витвір вашої душі. У ту мить, коли ми запитуємо себе, який колір найкраще підійде для наступної деталі, ми споруджуємо перешкоду.

Намалюйте «ворога» або свій страх у вигляді казкової тварини. Так страшніше! Якщо у вас конфлікт з шефом, намалюйте його у вигляді дракона, а потім «посадіть» його в клітку з величезними замками. Все, конфлікт вичерпано!

Якщо ви хвилюєтеся перед важливою розмовою, намалюйте свого майбутнього співбесідника з кумедними бантиками чи повітряними кульками, і страх відступить.

Якщо вас душить агресія чи інші негативні емоції, малювання вас лише роздратує. Беріть в руки глину, пластилин, тісто і виліпіть свою проблему. Поговоріть» з нею, висловивши їй все, що накипіло, трансформуйте її (можна дуже грубо) в те, що захочете. А тепер знищіть їх, зминаючи у звичайну нікчемну купку.

А ще фахівці радять:
• При перевтомі малюйте квіти.
• Прийшов смуток – увесь простір паперу розмалюйте різними яскравими фарбами.
• Тривожний настрій виженете, зробивши ляльку-мотанку.
• Якщо не можете розлучитися з думкою або почуттями до людини, зробіть паперовий літачок, напишіть на ньому проблему і випустіть в вікно.

І хто знає, можливо, ви відкриєте в собі талант, який надихатиме вас протягом всього наступного часу.
Коли прийде заспокоєння, знайдіть у малюнку чи виліпленій фігурці щось смішне. Це корисно для мозку. Сміх також допоможе справитися зі стресом.
А ще я запрошую вас до Дніпропетровського художнього музею. Ми знайдемо, чим вас розважити.

Тетяна Шапаренко, директорка Дніпропетровського художнього музею