Слідкуємо, дівчата, за спиною!


Дівчата, хочете знати, як зберегти здоровою спину? Мої поради – для тих, хто знайде у своєму щільному графіку хоча б 30 хвилин на день для нескладних вправ.
Сидяча робота та важкі торби, що ми тягнемо додому, – вороги здоров’я в цілому і нашого хребта в першу чергу. Ліками хребту не зарадиш. Отже мої поради:
* Не перетворюйте себе на ломових коней. Один зайвий кілограм і ваш хребет не витримає.
* Привчіть себе до правильних поз. Для сну – жорстке ліжко, невисока подушка. Для сидіння – жорсткий стілець, сидіння якого має бути коротшим за стегно, а висота дорівнювати висоті гомілки. Не плюхайтеся на стілець, а опускайтеся легко і м’яко, як дама з вищого світу.
* Працюючи за комп’ютером, змушуйте себе час від часу змінювати пози, потягуватися, розправляти плечі.
Не соромтеся виконувати гімнастику хоча б один раз в день:
– Злегка підстрибуючи, потрясіть торсом так, ніби ви хочете нанизати свої хребці один на інший за струночкою.
– Робіть повороти в сторони всім корпусом, потім окремо – верхнім плечовим і нижнім поперековим відділами, потім повертайте верхню частину тулуба в одну сторону, а нижню – в іншу.
– Станьте, злегка зігнувши ноги в колінах на ширині плечей, руки – на поясі. Прогніться максимально назад. Повторіть 10-15 разів.
– Сидячи на стільці, виконайте прогини в попереку назад 10-15 разів.
Після 40 років виконуйте вправи повільно і плавно, інакше можна пошкодити зв’язки. Не можна робити зарядку занадто швидко.
Введіть собі за правило піші прогулянки та біг.
Ці види терапії, окрім явної користі для здоров’я, сприятимуть втраті зайвої ваги та подарують вам струнку підтягнуту фігуру.
Вікторія ОРЕШИНА,
голова ДООФСТ«СПАРТАК,
майстерка спорту міжнародного класу,
чемпіонка Всесвітніх ігор майстрів