ЯК УРІВНОВАЖИТИ ВНУТРІШНІ ВІДЧУТТЯ – поради психологині

ЯК УРІВНОВАЖИТИ ВНУТРІШНІ ВІДЧУТТЯ

До якого віку жінка вважається молодою? Ще донедавна граничний вік молодості вважався 35 років. Але у 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я подовжила цей термін до 44 років. Середній вік тепер закінчується у 60. І тільки тоді починається похилий. До речі, античний вчений Піфагор ототожнював життя людини з порами року, кожна з яких тривала по 20 років: весна – початок і розвиток життя – від народження і до 20 років; літо – молодість – від 20 до 40 років; осінь – розквіт - від 40 до 60 років; зима – згасання – від 60 до 80 років.
Пропоную поговорити про так званий «оксамитовий сезон» нашого життя – кінець літа – початок осені. Або ж, говорячи термінами ВООЗ, про завершення молодості – початок середнього віку.
«Після 40 життя лише починається», - говорила героїня одного з культових радянських фільмів. І варто зауважити, що вона була абсолютно права. Наукою доведено, що сексуальне життя у жінок після 40 років стає набагато яскравішим – рівень тестостерону зростає, а досвід і знання свого тіла допомагають досягати більш якісної кульмінації.
У 50 і більше років треба не припиняти рухатися вперед, займатися собою. Запишіться до лікаря-ендокринолога, пройдіть необхідні обстеження і дозвольте вашому організму якомога довше зберегти вашу активність, молодість і здоров’я, щоб відчувати себе Жінкою в будь-якому віці!
Якщо ви відчуваєте, що забуваєте всякі дрібниці, не панікуйте. Це абсолютно нормальний процес, особливо якщо ви ведете насичене життя і звикли тримати в голові купу інформації. Найкраще в такій ситуації звернутися до невролога.
Не втрачайте почуття мети. Дослідження показують, що наявність мети в літньому віці зменшує ризик серцевої недостатності чи хвороби Альцгеймера.
Не обмежуйте себе кухнею, онуками, господарством. Вивчайте іноземну мову, опануйте водіння авто, вивчіть комп’ютер. Не бійтеся починати й навчатися.
Звільніть життя від зайвого негативу. Менше дивіться телевізор, більше бувайте на повітрі й більше посміхайтеся. Приберіть з життя стосунки, які вас отруюють. Не думайте, що говорять про вас інші, це їх справа.
Усвідомте, що ваше життя – ВАШЕ. Ви нікому нічого не винні. Починайте ранок з посмішки своєму віддзеркаленню і фрази «Я люблю себе». За пару тижнів ви побачите, наскільки змінюється ваше життя.

ВПРАВИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ САМООЦІНКИ

Крок 1. Напиши перелік того, що дає тобі привід пишатися собою. Привчи себе доповнювати цей список щовечора, адже щодня ти досягаєш нових вершин.
Крок 2. Хвали себе за кожен успіх, навіть якщо він здається незначним.
Крок 3. Налаштуйся на позитив від спілкування з людьми. Спробуй роздивитися в кожній людині позитивні якості.
Крок 4. Замість того щоб болісно переживати невдачу, спробуй знайти в ній плюси.Адже, коли зачиняються одні двері, поряд відкриваються інші 😉
Крок 5. Згадайте і запишіть всі епізоди вашого життя, з яких ви вийшли переможцем. Це і є підтвердження вашої суперцінності для цього світу.
Крок 7. Вигадайте собі захисну фігурку. Яку завгодно: лева, ведмежатка, котика. У ситуаціях, коли відчуваєте страх, беріть її з собою.

Лариса НАРІЖНА, практична психологиня