Допомагаємо відтворювати Миколаївський розпис

Про Петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровщини нині відомо в усьому світі, адже саме ці два елементи нашого краю першими в Україні внесені до списку ЮНЕСКО. Але в нашій області є ще чимало елементів, що потребують охорони, збереження та розвитку!
Понад 300 років тому на нашій землі зародився «Миколаївський розпис», який нині відроджується у с. Миколаївка Новомосковського району. Як кажуть старожили, через село пролягав Чумацький шлях, тому про розпис знали далеко за межами краю.
Унікальність розпису у його техніці. Малюнок накладається на малюнок, колір на колір. Це називається плоским писанням.
Днями відвідали Миколаївський будинок культури, де експонуються роботи миколаївських майстрів. Найстарішій скрині, виставленій тут, понад 200 років! У Миколаївці
До речі, з розписом працюють майстри різного віку, яких вже близько 90! Вони не лише відтворюють техніку виконання, навчають молодих послідовників, а й випробовують нові методи роботи. Малюнки, що збереглися на старовинних дерев’яних скринях, відтворюють один до одного на тканині, склі, предметах побуту. А ще у Миколаївці розмалювали паркан довжиною більше 20 метрів, що став прикрасою селища.
З метою збереження та розвитку родзинки нашого краю голова ГО “Жінки плюс”, депутатка Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко прийняла рішення виділити депутатську субвенцію на ремонт творчої майстерні з Миколаївського розпису у приміщенні Миколаївського сільського будинку культури Губиниської селищної ради Новомосковського району. Майстерня надасть новий поштовх для відтворення Миколаївського розпису, об’єднає майстрів та їх учнів, приверне увагу до розпису ще більшої кількості людей.
Збережемо спадщину разом! #НКС #жінкиплюс #womenplus