Про жінок у мистецтві

Поговоримо про жінок у мистецтві.
Ми звикли, що частіше за все художниками виступають чоловіки. У 2017 році команда науковців Люксембурзької школи фінансів на чолі з професором Романом Краусслем дослідили рівень залежності вартості робіт художника від його гендерної приналежності і з’ясували, що роботи художників жіночої статі коштують значно нижче.
Гендерний розрив у світі мистецтва очевидний: жінки значно менше представлені в галереях, в постійних експозиціях музеїв і на тимчасових виставках. Зокрема, тільки 29% персональних виставок, організованих за минуле десятиріччя в американському музеї Уітні, були присвячені жінкам-художникам, 25% – в лондонській галереї Тейт Модерн, 16% – у паризькому Центрі Помпіду.
У постійній експозиції Дніпропетровського художнього музею представлена лише одна художниця – Марія Башкірцева, французька майстриня українського походження і перша українська художниця, чиї роботи придбав Лувр.
У 1880 році Марія розмістила в газеті «La Citoyenne» статтю на захист жіночої рівноправності, де нарікає на те, що Академія Мистецтв недоступна дівчатам та виступає за те, щоб жінки-художниці визнавалися повноцінними творцями.
Її картина «В студії», присвячена жінкам-художницям, є одним з найцінніших експонатів музею.
Мопасан говорив про неї: «Це була єдина троянда у моєму житті, чий шлях би я засипав би трояндами, знаючи, що він буде таким яскравим і таким коротким!»
Ми запрошуємо вас побачити цю картину. Вона прекрасна…