Як подолати втому?

Інтенсивна та тривала праця може негативно сказатися на нашому здоров’ї та привести до надмірного виснаження. Як наслідок ми отримуємо зниження працездатності, виражену втому та виснаження нервової системи. Якщо вчасно не зупинити це – негативні процеси здійснять шкідливий вплив на наш організм.

Головні симптоми втоми:
– відчуття знесилення;
– зниження уваги;
– погіршення пам’яті;
– сповільненні процесів мислення;
– підвищена дратівливість;
– сонливість;
– зниження інтересу до роботи та ін.

Як подолати втому? (за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України)

Дати собі добрий відпочинок або змінити вид діяльності.
Намагайтесь раціонально розподіляти час роботи та відпочинку. Розподіляйте завдання за важливістю та терміновістю виконання. На роботі організуйте нетривалі, бажано активні перерви, в обідню перерву плануйте вийти на свіже повітря та пройтися пішки хвилин 20–30.

Нормалізувати сон.
Дорослим віком 18–60 років потрібно спати не менше 7 годин або більше. Тривалість сну в дітей 6–12 років повинна становити 9–12 годин на добу, 13–18 років – 8–10 годин. Перед сном намагайтесь обмежити перегляд емоційно насичених телевізійних передач і соціальних мереж. Приємне спілкування або читання улюбленої книги допоможуть вам краще розслабитись і виспатися.

Правильно організувати режим харчування.
Здоров’я, працездатність, активне розумове та фізичне довголіття значно залежить від правильного та повноцінного харчування. Саме через їжу людина поповнює свої енергетичні запаси, а організм отримує речовини необхідні для нормального функціонування органів і систем.

Вести здоровий спосіб життя.
Відмовтесь від шкідливих звичок та бережіть своє здоров’я. Будь-яка фізична активність – біг, плавання, катання на велосипеді, ковзанах чи лижах – надасть заряд бадьорості й позитивних емоцій

Займатися саморозвитком.
Ваші хобі чи улюблені справи наповнять кожен день радістю й сенсом.

Зміна поведінки неодмінно допоможе полегшити симптоми й подолати втому.