Легенди Дніпропетровщини. Конкурс завершено.

Пишаємося своєю причетністю до відтворення історії рідного краю! Це так класно – вивчати легенди, дізнаватися про нові об’єкти, знайомитися з унікальними людьми.
На конкурс надійшло понад 160 історій від 73 музеїв та бібліотек 19 районів та 12 міст регіону. Теми легенд – від походження сіл до таємниць природних об’єктів. Є перекази глибокої давнини, а є такі, що виникли зовсім недавно. Але кожна з цих легенд заслуговує на увагу.
Конкурсна комісія, до складу якої увійшли історики, музейники, бібліотекарі, представники гуманітарного управління обласної ради та КП ДОР «Представництво Придніпров’я», обрали 15 найкращих легенд та історій, які нині вже розміщені на сторінці «Туризм на будь-який смак» офіційного обласного туристичного сайту http://tourism.dp.gov.ua
Перше місце у конкурсі посіла Орлівщанська бібліотека Піщанської сільської ради з легендою «Про походження назви річки Самари».
Друге місце – Центральна міська бібліотека м. Марганець з легендою «Мар’ївська верба»
Третє місце – Томаківська центральна бібліотека з легендою «Чи то тумак, чи то маківка».
Інші фіналісти конкурсу отримали призи «глядацьких симпатій» від Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія та від Центру народної творчості «Дивокрай».
Цей конкурс тільки трохи відхилив завісу таємниць історії Дніпропетровщин. Попереду ще багато відкриттів. Усі разом ми відтворюємо і створюємо історію нашого краю!